Latviski In English По русски Deutsch
Ziņas
09.07.2007
Piedāvājam ekovates iestrādes iekārtas no Vācijas.
LASI VAIRĀK >>
Vekover tehniskās īpašības

Siltumvadība 0,041 W/mK (Somijas Apkārtējās vides aizsardzības ministrijas lēmums Nr. 87/5331/92)
Gaisa caurlaidība 80...120 x 10 " m³/ms Pa pie blīvuma 30,6...40,0 kg/m³
Ugunsdrošības grupa B1 (DIN 4102)
Dabiskais mitrums apmēram 10% no sausa materiāla svara
pH līmenis 7,8 - 8,3
Iepakojums papīra maisos (aptuveni 15 kg materiāla 1 maisā)
Iepūstā materiāla blīvums ieteicamais materiāla blīvums:
  • augšējos pārsegumos - apmēram 35 kg/m³
  • sienās - apmēram 65 kg/m³
Izejmateriāli
  • 81% makulatūras
  • 12% antipirīna - borskābes
  • 7% antiseptiķa - boraka
Ražošanas procesa energoietilpība 0,16 kWh/kg
Ekoloģiskums
  • izejmateriāls - makulatūra
  • ražošanas procesā netiek piesārņota apkārtējā vide
  • siltinātāju var izmantot vairākkārt, pārstrādājot to

Vekover ekovatei ir efektīva siltumizolācija, spēcīga siltumvadība, gaisa caurlaidība, ugunsdrošība un mitrumizturība. Tā ir viegli iemontējama un spēj iekļūt pat vissīkākajās spraugās, blīvi aizpildot elektrovadu caurules un citas grūti izolējamas celtniecības konstrukcijas.

Siltumvadība
Vekover ekovate ir efektīvs siltinātājs (λ= 0.039-0.041W/mK). Ekovates izcilās siltumizolējošās īpašības nodrošina produkta izejmateriāls – dabīgā koka šķiedra, veidojot produktu vieglu, ar sīkgraudainu struktūru un augstu gaisa ietilpību. Nepieciešamais materiāla blīvums tiek sasniegts tā gatavošanas procesā, kas makulatūra tiek sasmalcināta sīkās šķiedrās. Blīvuma dēļ gaiss materiālā tiek ļoti labi saglabāts, sniedzot iespēju izmantot stāvoša gaisa siltumizolācijas spēju.

Gaisa caurlaidība
Vekover ir elpojošs siltumizolācijas materiāls. Šo īpašību dēļ, siltinot ēkas ar ekovati, telpā tiek nodrošināts ideāls mikroklimats. 85 – 92 % no ekovates sastāva ir gaiss, kura liela daļa atrodas ekovates porās. Ekovates gaisa caurlaidība ir 80... 120 x 10-6 (150 x 106) m3/ ms Pa pret blīvumu sausā veidā 30,6...40,0 kg/ m3.

Ugunsdrošība
Ekovate aizkavē uguns iekļūšanu ēkā, pateicoties tās sastāvā esošajai antipirētiskai vielai – borakam, kas ne tikai neļauj ekovatei aizdegties, bet, paaugstinoties temperatūrai, ekovate arī izdala kristālisko ūdeni, tādejādi noslāpējot uguns liesmas. Vekover ekovate atbilst ugunsdrošības klasei B1 pēc DIN 4102.

Mitruma regulācija
Ēkās, kas ir siltinātas ar Vekover ekovati, nav nepieciešamas lietot celtniecības plēves, lai novadītu kondensātu, jo ekovatei piemīt dabīga mitruma regulācija. Ekovates izejmateriāls – koka šķiedra – var piesaistīt mitrumu un atdot to, nezaudējot izolējošo spēju.

Montāža
Ekovates ieklāšana ir viens no ekonomiski izdevīgākajiem ēku siltināšanas veidiem. Tā sniedz iespēju ekonomēt materiālu celtniecības laikā, jo ieklājot neveidojas materiāla pārpalikumi. Ieklājot Vekover ekovati, tiek aizpildītas visas spraugas un tukšumi, kas nodrošina siltumnoturību un ļauj ieekonomēt enerģiju mājas apkurei. Veicot siltināšanu, ekovate ēkas konstrukcijās tiek iepūsta, tādā veidā siltinātājs iekļūst spraugās un spēj blīvi nosegt visas konstrukcijas. Ekovate veido blīvu vienlaidu izolācijas slāni, neatstājot salaiduma vietas, caur kurām varētu notikt siltumnoplūde. Ar ekovati siltinātai ēkai nav nepieciešama papildu ventilācija. Antiseptisko īpašību dēļ ekovate pasargā ēku koka konstrukcijas no trupēšanas, kas paildzina ēkas mūžu.

<<  ATPAKAĻ