Latviski In English По русски Deutsch
Ziņas
09.07.2007
Piedāvājam ekovates iestrādes iekārtas no Vācijas.
LASI VAIRĀK >>
Energoefektivitātēs palielināšana

Latvija apņēmusies realizēt mājokļu energoefektivitātes programmu. Programmas realizācijas termiņš 2008-2013 gads, kas ietver energoaudita veikšanu dzīvojamam fondam, kā arī būtisku enerģijas taupošu pasākumu veikšanu. Ņemot vērā straujo energoresursu cenu kāpumu, kvalitatīva energoefektivitātes programmas realizācija ļauj ietaupīt no 25 līdz 50% līdzekļu, kas tiek tērēti siltumapgādei. Kā pirmo soli jāmin mājas energoaudita veikšanu,  pēc tā veikšanas un risinājumu analīzes mājokļu energoefektivitātes palielināšana parasti balstās uz trim būtiskām sadaļām:

  1. Siltumizolēšanas pasākumi sienām un jumtam, kur tāds nepieciešams.
  2. Logu un durvju hermētiskuma palielināšanu.
  3. Apkures iekārtu renovāciju un individuālu termoregulācijas nodrošināšanu.

Tikai ievērojot šīs trīs pamatlietas var panākt maksimālu efektivitāti.

Siltuma zudumi caur sienām un jumta pārsegumiem var sastādīt līdz pat 60% no visiem siltuma zudumiem daudzstāvu dzīvojamā ēkā. Lai palielinātu siltumefektivitāti jāveic māju siltināšana. Kā piemēru efektīvam bēniņu siltinājuma risinājumu var minēt ekovates izmantošanu, kas ir arī ekonomiski izdevīgs un ātrs risinājums. Ekovates fiziskās un ekoloģiskās īpašības ļauj to ieklāt šaurajās jumta konstrukcijās paneļu mājām. Salīdzinājumā ar ruļļu un lokšnu siltumizolācijas materiāliem ekovate nodrošina pilnīgi monolītu siltinājuma slāni bez spraugām un salaidumiem, kā arī blīvi aizpildot elektrovadu caurules un citas grūti izolējamas celtniecības konstrukcijas, tādejādi nodrošinot augstu siltumnoturību. Ekovates ieklāšanas process ierobežotā telpā, kādi ir šaurie bēniņi, nav bīstams cilvēkiem - tas neizraisa alerģiju un niezi.

Pats siltināšanas process ir ļoti tehnoloģisks. Ja jumtam nav lūkas, tad jumtā izveido vairākas lūkas, pa kurām tiek iestrādāts ekovates slānis. Materiāls tiek iestrādāts ar zemspiediena sprauslu vienmērīgi noklājot bēniņa klāju. Pēc vajadzīgā siltumizolācijas slāņa ieklāšanas izveidotās jumta lūkas aizbūvē un pārklāj ar hidroizolācijas slāni. Vates bezatlikuma ieklāšanas tehnoloģija ļauj taupīt arī līdzekļus. Vates augstā ugunsdrošība pateicoties tās sastāvā esošajai antipirētiskai vielai – borakam, kas ne tikai neļauj ekovatei aizdegties, bet, paaugstinoties temperatūrai, ekovate arī izdala kristālisko ūdeni, tādejādi noslāpējot uguns liesmas. Dabīgie piejaukumi aizsargā siltumizolācijas slāni no kukaiņiem un grauzējiem.

<<  ATPAKAĻ