Latviski In English По русски Deutsch
Ziņas
09.07.2007
Piedāvājam ekovates iestrādes iekārtas no Vācijas.
LASI VAIRĀK >>
Valmierā atklāj ekoloģiska un videi draudzīga siltumizolācijas materiāla rūpnīcu.
Šī gada 27. aprīlī Valmierā darbu uzsāk pirmā Latvijā un modernākā rūpnīca Austrumeiropā, kas ražos ekoloģisku un videi draudzīgu siltumizolācijas materiālu – ekovati Vekover.

Vekover ekovate ir kvalitatīvs, ekoloģisks siltumizolējošs celtniecības materiāls, ko izgatavo no makulatūras. To izmanto kā dzīvojamo, tā rūpniecisko ēku siltināšanai.

Projekta būvuzņēmējs ir SIA Vidzemes energoceltnieks, apakšuzņēmējs – a/s SCO Centrs. Darbinieku skaits uzņēmumā būs neliels, jo tehnoloģijas ir modernākās šobrīd Eiropā, kas automātiski vada un kontrolē ražošanas procesu.

Rūpnīcas izveidei Latvijā ir augsta pievienotā vērtība ne tikai būvniecības un dabas resursu saglabāšanas kontekstā, bet tā sekmēs tādu tautsaimniecības nozaru attīstību kā otrreizējo izejvielu savākšanas un pārstrādes tirgu Latvijā.

Otrreizējā pārstrāde mūsdienu globālajā pasaulē iegūst arvien lielāku nozīmi. Arvien vairāk produktu tiek izgatavoti vai ražoti, izmantojot pilnīgi vai daļēji otrreiz pārstrādātus materiālus. Otrreizējā pārstrāde ražošanas nozarēs ir atvērusi jaunus ceļus gan tiešai peļņas iegūšanai (otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem), gan netiešai peļņas gūšanai, sniedzot uzņēmumiem finansiālus ieguvumus no zemākām ražošanas izmaksām vai lētākiem izejmateriāliem, kas iegūti no otrreizēji izmantotiem materiāliem.

<<  ATPAKAĻ