Latviski In English По русски Deutsch
Ziņas
09.07.2007
Piedāvājam ekovates iestrādes iekārtas no Vācijas.
LASI VAIRĀK >>
Ekovates vēsture

Pagājušā gadsimta 20 gados Kanādā, un nedaudz vēlāk Vācijā un ASV, tika veikti virkne eksperimentu par celulozi kā materiālu, un tā iespējām izmantot to kā siltuma un skaņas izolējošo materiālu. Unikālās koksnes šķiedru īpašības (celuloze) uzskatāmi pierādīja izmantojamā materiāla perspektīvas tā pielietošanā siltumizolācijā.  

Pirmās ierīces, lai iestrādātu ekovati, izmantoja pagājuša gadsimta 20 – 30.gados, tās bija ar roku darbināmas mehāniskas vates iestrādes mašīnas. Materiāla īpašības un tehnoloģiskie parametri izbrīnīja daudzus tā laika ekspertus - celtniekus, kā rezultātā materiāls sāka iegūt arvien lielāku popularitāti Eiropā, līdz ar to paplašinājās tā ģeogrāfiskais areāls materiāla izmantošanā.

Sekojot Kanādai, Vācijai un ASV, pagājušā gadsimta vidū ekovate kā siltumizlolējošs materiāls kļuva populārs un to veiksmīgi izmantoja daudzās Eiropas valstīs. Paralēli turpinājās darbs pie materiāla pētīšanas un tā īpašībām. Laikam ritot, pilnveidojās siltināšanas tehnoloģijas un aprīkojums ražošanai un montāžai. 50-jos gados parādījās pirmās ekovates iestrādes mašīnas, kuras darbojās ar elektrības palīdzību jeb dīzeļmotoriem.

Ekovate ir videi draudzīgs, ekoloģiski tīrs materiāls, kura unikālās īpašības – gaisa cirkulācijas nodrošināšana, efektīva siltināšana, ērta un ātra ieklāšana – veicinājušas tā popularitāti kā privātmāju, tā lielu būvniecības objektu siltināšanā.

<<  ATPAKAĻ